Komunikat prasowy dotyczący zbliżających się obchodów z okazji Święta Służby Ochrony Państwa

06/06/2018

Uprzejmie informuję, że uroczyste obchody z okazji święta Służby Ochrony Państwa w 2018 roku zostaną zorganizowane w dniu 12 czerwca, na terenie Dziedzińca Belwederu.

W ramach uroczystości, które swoją obecnością zaszczyci Prezydent RP Andrzej Duda, przewidziany jest uroczysty apel oraz nadanie sztandaru Służbie Ochrony Państwa, akt dekoracji Medalem „Za Długoletnią Służbę” nadany wyróżnionym funkcjonariuszom przez Prezydenta RP, a także wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.  Uroczystości zakończą się widowiskową musztrą paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Wejście przedstawicieli akredytowanych mediów od strony Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w godz. 11.00-11.30. Instalacja wozów transmisyjnych wzdłuż ul. Belwederskiej do godz. 10.00.

Informacji dotyczących obsługi prasowej udziela rzecznik prasowy SOP mł. chor. SOP Anna Gdula-Bomba (tel.: 695 371 574, e-mail: rzecznik@sop.gov.pl). Informacji na temat udziału Prezydenta RP w uroczystości udziela rzecznik prasowy BBN Marcin Skowron  (tel.: 721 800 943, e-mail: mskowron@bbn.gov.pl).

Przedstawiciele mediów zainteresowani udziałem w wydarzeniu, proszeni są o przesyłanie zgłoszeń za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: rzecznik@sop.gov.pl, do dnia 7 czerwca 2018 roku, do godz. 14.00. Wnioski, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane. Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: imię i nazwisko, nr PESEL, nazwę redakcji.

***

Administratorem danych osobowych przekazanych na potrzeby otrzymania akredytacji jest Komendant Służby Ochrony Państwa, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Podchorążych 38. Osoby fizyczne, których dane są przetwarzane przez ww. podmiot, mają prawo: żądać dostępu do swoich danych osobowych, jak również ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania; wnieść sprzeciw wobec przetwarzania ich danych osobowych; cofnąć w dowolnym momencie udzieloną zgodę bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; wnieść skargę do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.


mł. chor. SOP Anna Gdula-Bomba
Rzecznik Prasowy
Służby Ochrony Państwa

do góry