Funkcjonariusz – mistrz – człowiek z pasją

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa to osoby w pełni przygotowane do pełnienia służby w formacji. Ich indywidualne pasje i zamiłowania bardzo często kształtują hierarchę wartości, charakter oraz kondycję fizyczną danej osoby.

Funkcjonariusze SOP uprawiają różne dyscypliny sportu. Bardzo popularne wśród nich są sztuki walki typu: kick-boxing, muay-thai, karate kyokushin oraz boks. To właśnie sport rozwija w człowieku zwinność, siłę, wytrzymałość, szybkość, spostrzegawczość, odwagę, odporność, koncentrację – cechy intelektualne, jak i fizyczne niezbędne w służbie.

Chor. SOP Tomasz KOWALSKI zafascynował się sportami walki ok. 20 lat temu. Odkąd pamięta nie było dnia, aby nie miał chęci pójścia na trening. Funkcjonariusz SOP w swojej karierze sportowej zdobył wiele medali, pucharów i pasów:

  • V-ce mistrz Polski K-1 w 2010 r. i 2013 r.
  • Brązowy medalista w Mistrzostwach Świata MuayThai w Tajlandii w 2011 r.
  • Mistrz Polski Low Kick w 2012 r.
  • Międzynarodowy Mistrz Czech w 2014 r.
  • Zwycięzca turnieju zawodowego K-1 Victory and Glory oraz Angels of fire VI, Souboj Titanu.
  • Mistrz Polski służb mundurowych K-1 w kat. 81kg i jednocześnie najlepszy zawodnik turnieju wszystkich kategorii wagowych w 2016 r.
  • Reprezentant Polski w K-1 i muay-thai.

Aktualnie Tomek nie tylko bierze udział w mistrzostwach, ale również posiada kwalifikacje instruktorskie w boksie, kickboxingu, muay-thai, samoobronie, a także technikach i taktykach interwencji.

Pasja, wytrwałość, konsekwencja, zamiłowanie i wysoko postawione cele to przymioty, które zapewniają Tomkowi osiąganie zwycięstwa, zarówno w sporcie, jak i w służbie Ojczyźnie.

Gratulujemy zwycięstw i czekamy na kolejne Mistrzostwa!

do góry