Zawody strzeleckie o Puchar Komendanta SOP 2018

20 września br. w Warszawie odbyły się zawody V Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów o Puchar Komendanta Służby Ochrony Państwa. W zawodach strzeleckich mogły brać udział zespoły i zawodnicy indywidualni reprezentujący formacje mundurowe zaproszone przez organizatora. Konkurencja polegała na oddaniu 20 strzałów (po 5 strzałów do każdego z okręgów i 10 do sylwetki w dowolnej odległości) w ciągu 1 minuty i 15 sekund, z odległości 25 metrów, do tarczy TS 10/4 (czarny francuz z dwoma środkami tarczy do strzelań dokładnych).

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn najlepszym strzelcem został Grzegorz Orłowski z SOP. Drugie miejsce zajął Adam Hetman z SP w Katowicach, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Albert Piórkowski z CSP w Legionowie.

Zawody strzeleckie w klasyfikacji indywidualnej kobiet wygrała zawodniczka reprezentująca Służbę Więzienną – Martyna Pietraszek, drugie miejsce zajęła Izabela Krypciak, również ze Służby Więziennej, natomiast trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszce MON, Paulinie Bartczak.

W klasyfikacji drużynowej zawodów strzeleckich na najwyższym podium stanęła reprezentacja SP w Katowicach. Na drugim miejscu uplasowali się strzelcy z CSP w Legionowie, natomiast trzecie miejsce zajął zespół KWP w Katowicach.

W kategorii weteranów zwyciężył po raz kolejny funkcjonariusz SOP, Grzegorz Orłowski. Drugie miejsce wśród weteranów zdobył Grzegorz Tomczak z WSPol. w Szczytnie, natomiast na trzecim miejscu stanął Jan Kot z KGP.

Dodatkowo rozegrano turniej VIP, w którego konkurencjach wzięli udział przyjaciele służb mundurowych. Każdy z zaproszonych gości, biorący udział w strzelaniu wpłacał pieniądze na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Uzbierano w ten sposób 2010 zł, które przekazano na ręce Sekretarza Zarządu w/wym. Fundacji – Pana Zenona Parchimowicza.

Puchary i upominki wszystkim zwycięzcom wręczał Zastępca Komendanta Służby Ochrony Państwa – płk SOP Krzysztof Król, w towarzystwie Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji – insp. Sławomira Litwina.