Uroczyste spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 14 listopada 2018r. w siedzibie głównej Służby Ochrony Państwa, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W czasie spotkania, Komendant SOP przekazał funkcjonariuszom wyrazy wdzięczności za wzorową realizację zadań podczas zabezpieczenia oficjalnych obchodów Święta Niepodległości.

Ta uroczysta zbiórka to także moment, w którym funkcjonariusze w końcu mogą zatrzymać się w refleksji na temat istoty tego święta. Teraz, gdy opadł kurz działań ochronnych związanych z przedsięwzięciami realizowanymi w dniach 10-12 listopada, funkcjonariusze mogą spojrzeć na 100-lecie Niepodległej Polski w kontekście Jego znaczenia dla obywateli tego kraju – dla ich rodzin, bliskich… dla nich samych. Czujemy się zaszczyceni, że codzienną pracą i zaangażowaniem możemy dokładać „cegiełkę” do bezpieczeństwa i suwerenności naszego kraju.

Miłym akcentem uroczystej zbiórki z okazji Narodowego Święta Niepodległości, był akt wręczenia wyróżnień oraz aktów mianowania na kolejne stopnie służbowe. Realizowanie misji, do której jest się przekonanym przy jednoczesnym poczuciu, iż starania te są dostrzegane i nagradzane, to najlepsza motywacja.

do góry