Odprawa podsumowująca zabezpieczenie COP 24 w Katowicach

Dzisiaj w sali konferencyjnej Służby Ochrony Państwach odbyła się odprawa podsumowująca Szczyt Klimatyczny COP 24, który odbył się  w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa najważniejszym osobom, w tym prezydentom i premierom oraz delegacjom zagranicznym, czuwało kilkuset funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

W trakcie odprawy kierownicy z poszczególnych komórek organizacyjnych SOP przedstawili dowódcy operacji płk. SOP Robertowi Świątkowi analizy i wnioski dotyczące realizacji swoich zadań. Podsumowano również współpracę z innymi służbami i podmiotami zewnętrznymi.

Dowódca operacji podziękował wszystkim funkcjonariuszom biorącym udział w operacji za zaangażowanie i wzorowe wykonanie przydzielonych im obowiązków.

Warto przypomnieć, że w Szczycie Klimatycznym COP 24 wraz z towarzyszącymi mu wydarzeniami udział wzięło ponad 20 tysięcy uczestników, w tym wiele najważniejszych osób, z niemal 200 państw.

Takie wydarzenia jak Szczyt Klimatyczny to duże wyzwanie zarówno dla organizatorów, jak i służb dbających o bezpieczeństwo.

do góry