"Dzień Patrona" w Szkole Podstawowej im. ppor.Marka Uleryka w Dziewierzewie

W dniu 18 września w Szkole Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie odbył się Piknik Rodzinny związany z obchodami ,,Dnia Patrona”. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, kadra pedagogiczna oraz uczniowie szkoły i ich rodzice. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

Wiele atrakcji czekało na uczniów szkoły. Były konkursy i quizy z nagrodami, a także prezentacja sprzętu oraz samochodów wykorzystywanych w działaniach ochronnych w Służbie Ochrony Państwa. Funkcjonariusze SOP zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu samoobrony.

W dniu uroczystości złożono kwiaty oraz zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej w Szkole w Dziewierzewie oraz na grobie ppor. Marka Uleryka, który w 2010 r. realizując zadania ochronne wobec Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Marii Kaczyńskiej poświęcił swoje życie podczas katastrofy samolotu Tu 154 M pod Smoleńskiem.

Serdecznie dziękujemy uczniom, gronu pedagogicznemu i panu Dyrektorowi za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości upamiętniającej naszego kolegę.

 

do góry