Sukces funkcjonariuszy SOP w XIII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja

Dnia 7 lutego br. w Polskim Komitecie Olimpijskim odbyła się uroczysta inauguracja XIII Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o puchar Komendanta Głównego Policji. Po raz kolejny w turnieju udział wzięła reprezentacja Służby Ochrony Państwa.

Rozgrywki odbyły się w sześciu halach znajdujących się w różnych dzielnicach Warszawy. Finałowe spotkania zostały rozegrane 10 lutego br. w hali  Centrum Rekreacyjo-Sportowego m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany. To właśnie tego dnia przypada 13. rocznica śmierci podkom. Andrzeja Struja, który w czasie urlopu zginął od ciosów nożem interweniując wobec dwóch agresywnych mężczyzn. Piłkarski turniej jest hołdem złożonym bohaterskiemu policjantowi.

W tym roku rywalizowały 64 drużyny, które walczyły o podium w trzech kategoriach: kobiet i mężczyzn OPEN oraz mężczyzn 35+. W duchu sportowej rywalizacji uczestnicy wykazali się wysokim poziomem i doskonałym przygotowaniem. Kategorię OPEN wygrała Reprezentacja Polskiej Policji, drugie miejsce zajął zespół Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Natomiast trzecie miejsce, po zaciętej walce pełnej zwrotów akcji, wywalczyła drużyna Służby Ochrony Państwa.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom życząc dalszych sukcesów!