Funkcjonariusz SOP Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim

Kpr. Łukasz Nowakowski ze Służby Ochrony Państwa zdeklasował uczestników I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Biatlonie Letnim, które odbyły się w ubiegły weekend (26-27 maja) w Kościelisku-Kirach (woj. małopolskie) i zwyciężył we wszystkich kategoriach. SOP reprezentowali także chor. Katarzyna Polakowska, chor. Agata Trzcińska, plut. Michal Piwko, kpr. Piotr Sztobryn, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli 5. miejsce, ponadto w sprincie chor. Katarzyna Polakowska zajęła 5. miejsce i plut. Michal Piwko w klasyku również 5. miejsce.

Rywalizacja o mistrzostwo była niezwykle zacięta. Pierwszego dnia zawodnicy – w umundurowaniu polowym- wzięli udział w sprincie na dystansie 3 km z dwoma strzelaniami. Drugiego dnia – już w strojach sportowych – rywalizowali w biegu na dystansie 7,5 km, podczas którego odbyły się aż 4 strzelania. O ile pierwszego dnia organizatorzy umożliwili strzelanie z podpórkami, to drugiego dnia zawodów uczestnicy nie mogli liczyć na te ułatwienia. W obu przypadkach zawodnicy oddawali strzały z pozycji leżącej.

Kapral Nowakowski najlepszy!

W obu biegach bezkonkurencyjny okazał się kpr. Łukasz Nowakowski! To nie pierwsze zwycięstwo kpr. Nowakowskiego, który od wielu lat zajmuje czołowe lokaty w zawodach służb mundurowych. W 2017 roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji par mieszanych podczas zawodów Grom Challenge, a w 2016 roku wygrał bieg taktyczny na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Tego samego roku zajął też trzecie miejsce w Szlemie Lublinieckim!

Oto wyniki funkcjonariuszy SOP w I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim:

Sprint - 3km

Kpr. Łukasz Nowakowski uzyskał czas 13 min 12 s. Na 10 strzałów oddał jeden niecelny i musiał odbyć karną rundę o długości 150 m.

Bieg na dystansie 7,5 km

Kpr. Łukasz Nowakowski osiągnął rezultat 38 min 23 s. W tej konkurencji za każde „pudło” dodawano zawodnikom 30 s. Funkcjonariusz SOP oddał 5 niecelnych strzałów i w rezultacie doliczono mu 2 min 30 s.

W zawodach wzięło udział 46 zawodników i 11 zawodniczek reprezentujących różne służby podległe MON i MSWiA.

Mistrzami Polski zostali ppor. mar. Iwona Nieradka, oficer nawigacyjny na okręcie ORP „Nawigator” oraz kpr. Łukasz Nowakowski ze Służby Ochrony Państwa.