Msza Święta w przeddzień Święta Służby Ochrony Państwa

11 czerwca br. Biskup Polowy WP gen. bryg. Józef Guzdek odprawił Mszę Świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w intencji wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Służby Ochrony Państwa, z okazji ich jutrzejszego święta.

Gen. bryg. Józef Guzdek podczas kazania podkreślił wartość domu, jakim jest państwo. „Domem dla wspólnoty narodowej jest państwo, w którym każdy z jego obywateli ma wyznaczone zadania i zakres odpowiedzialności. Domu, jakim jest własne państwo należy pilnie strzec i chronić je. Należy też stać na straży demokratycznie wybranej władzy i ochraniać sprawujących najważniejsze zadania w państwie. Staranie o dom i jego bezpieczeństwo należą do najważniejszych trosk”.

Po Mszy Świętej Biskup Polowy WP złożył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom SOP życzenia: „W przeddzień Waszego święta, pragnę wyrazić uznanie i wdzięczność za to, że mądrze i z pełnym poświęceniem strzeżecie osób pełniących najważniejsze funkcje w naszym państwie. Czyńcie to zawsze odpowiedzialnie, pamiętając, że sprawujący władzę zmieniają się, ale państwo trwa. Jedni odchodzą, a po nich przychodzą następni, którzy biorą na swoje ramiona ciężar odpowiedzialności za dziś i jutro naszego państwa. Stawiajcie sobie coraz większe wymagania. Bądźcie czujni! Niech Wam Bóg błogosławi w pełnieniu tej zaszczytnej, ale jakże odpowiedzialnej służby”.

(fot. Archiwum SOP oraz Dawid Lipiński)

do góry