Funkcjonariusze SOP pomogli osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych

Szef MSWiA przyznał nagrody finansowe czterem funkcjonariuszom Służby Ochrony Państwa. Udzielili oni pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych

Plut. SOP Przemysław Szymański - w czasie wolnym od służby - zauważył wypadek, do którego doszło w miejscowości Pionki. Po zderzeniu dwóch aut, kierowca jednego z nich wymagał szybkiej pomocy. Bez wahania, do akcji ratującej jego życie przystąpił właśnie plut. Przemysław Szymański. Funkcjonariusz pomógł także pasażerom drugiego pojazdu, który brał udział w wypadku. Wyważył drzwi i klapę przewróconego samochodu, w którym uwięzione były dwie starsze osoby. Do tego zdarzenia doszło 25 czerwca br.

Wzorową postawą wykazali się także: chor. Zbigniew Zdunek, kpr. Paweł Kister oraz szer. Michał Ziółek. Kiedy zauważyli płonący na autostradzie A4 samochód, zatrzymali się i udzielili pomocy w gaszeniu pojazdu. Żadna z trzech osób podróżujących autem nie odniosła obrażeń, jednak szybkiej interwencji wymagał rozprzestrzeniający się ogień. Funkcjonariusze SOP ugasili pożar przed przybyciem straży pożarnej. Zadbali także o bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Do tego zdarzenia doszło 29 czerwca br.

Wszyscy czterej funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa zostali wyróżnieni przez szefa MSWiA. Za swoją wzorową postawę otrzymali nagrody finansowe.

do góry