W pełni bezpieczny pierwszy dzień zabezpieczenia szczytu klimatycznego COP24

Służba Ochrony Państwa po raz kolejny realizuje zadania zapewnienia bezpieczeństwa najważniejszym osobom w państwie oraz delegacjom zagranicznym podczas szczytu klimatycznego, który w tym roku odbywa się w Katowicach. Udział wielu osób ochranianych w jednym czasie i miejscu to przede wszystkim wyzwanie koordynacyjne angażujące nie tylko SOP, ale również inne służby współdziałające. COP24 cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla zabezpieczenia realizowanego przez SOP. Gruntowne przygotowania i wieloletnie doświadczenie pozwalają przeprowadzić przedmiotowe przedsięwzięcie w sposób w pełni zaplanowany i kontrolowany.

Dziś, wielomiesięczne i kompleksowe przygotowania do zabezpieczenia szczytu klimatycznego przeszły w fazę realizacji. To na funkcjonariuszach Służby Ochrony Państwa spoczywa główna odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa osób ochranianych biorących udział w COP24.

Pierwszy dzień szczytu klimatycznego dobiegł końca, lecz zabezpieczenie SOP nadal trwa. Wszystkie delegacje bezpiecznie przemieściły się w miejsca swojego pobytu, a funkcjonariusze SOP cały czas wykonują swoje ustawowe zadania. Dzięki profesjonalizmowi jaki nas charakteryzuje, w spokoju oczekiwaliśmy na pierwsze przyloty delegacji zagranicznych – byliśmy gotowi i pozostajemy w pełnej gotowości na kolejne dni. Wszystkie elementy złożonego mechanizmu zabezpieczenia zostały zrealizowane zgodnie z założeniami.

Jutro czeka nas kolejny, bardzo intensywny dzień służby w ramach COP24. Jesteśmy przygotowani, by tak jak dziś było w pełni bezpiecznie, w każdym miejscu, na zewnątrz oraz w środku.

do góry