Pamiętamy o ofiarach Powstania w Getcie Warszawskim

Służba Ochrony Państwa jest spadkobiercą tradycji Oddziału Dyspozycyjnego ,,B’’ Kedywu Okręgu Warszawa Armii Krajowej. W duchu tego dziedzictwa, podtrzymujemy pamięć i oddajemy cześć bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Każdego roku w kościele św. Jana Bożego i Andrzeja Apostoła w Warszawie, w rocznicę wybuchu Powstania w Warszawskim Getcie, w dowód pamięci bohaterskiej śmierci dwóch Żołnierzy Oddziału AK odprawiana jest Msza Święta.  Jest to okazja do wspomnienia ludzi i wydarzeń, które były pierwszym zrywem ludności Warszawy udzielającej wsparcia walczącym za murami żydowskim bojownikom.

W tym roku, oprócz Żołnierzy AK oraz ich rodzin, w nabożeństwie uczestniczyli: p.o. Komendanta Służby Ochrony Państwa płk SOP Krzysztof Król wraz z Zastępcą Komendanta płk. SOP Pawłem Tymińskim. Eucharystii przewodniczył kapelan SOP. Kierownictwu towarzyszył poczet sztandarowy Służby Ochrony Państwa. Po uroczystej mszy pod tablicą poświęconą Żołnierzom AK Komendanci zapalili znicz i oddali hołd bohaterom.  

do góry