Zawody w Dwuboju o Puchar Komendanta SOP 2019

Na terenie Ośrodka Szkoleniowego SOP odbyły się zawody sportowe w dwuboju o Puchar Komendanta Służby Ochrony Państwa. W zawodach oprócz funkcjonariuszy SOP udział wzięli reprezentanci Policji, ABW, CBA, Straży Granicznej, SKW, KAS oraz żołnierze z 9 Brygady Obrony Terytorialnej. Łącznie w zawodach uczestniczyło ponad 80 osób i 20 zespołów, którzy oprócz biegu musieli wykazać się dużymi umiejętnościami na strzelnicy. Połączenie biegu ze strzelaniem powodowało, że najlepsze rezultaty osiągnęli zawodnicy wszechstronni, którzy potrafili połączyć dwie, bardzo różne konkurencje.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn najlepszym zawodnikiem został plut. SOP Łukasz Nowakowski, drugie miejsce zajął asp. Kamil Lubowiecki z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Na trzecim miejscu uplasował się szer. SOP Damian Marciniak.

Zawody w klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła plut. SOP Ewelina Pańczyk. Drugie miejsce wywalczyła szer. SOP Karolina Chłopeniuk.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze i trzecie miejsce wywalczyły drużyny ze Służy Ochrony Państwa. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.  

W zawodach rozegrano również serię finałową o nagrodę specjalną Komendanta Służby Ochrony Państwa. Prawo startu w niej miało 10 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej. Zawodnicy oprócz strzelania dokładnego zweryfikowali także swoje możliwości podczas wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. W tej rywalizacji zwyciężył asp. Kamil Lubowiecki z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, drugie miejsce zajął kpr. SOP Paweł Ekiel. Na trzecim miejscu uplasował się plut. SOP Łukasz Nowakowski.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

 

do góry