SOP pokazał umiejętności na międzynarodowym szkoleniu „Security driver training”

W dniach 4 – 6 lipca br. pięciu funkcjonariuszy SOP uczestniczyło w szkoleniu „Security driver training” zorganizowanym przez Audi w m. Gross Doln w Niemczech.

Oprócz delegacji polskiej, w przedmiotowym szkoleniu uczestniczyły grupy z Niemiec, Grecji i Włoch, zajmujące się na co dzień prowadzeniem pojazdów przewożących  osoby zajmujące najwyższe stanowiska państwowe w ich krajach.

Zakres ćwiczeń obejmował takie elementy jak: szybki slalom, awaryjne hamowanie, podsterowność i nadsterowność, jazda w kolumnie, technika jazdy pojazdem opancerzonym, w tym techniki ewakuacyjne z wykorzystaniem ograniczenia szerokości toru jazdy. Do ćwiczeń udostępniono pojazdy Audi A8L Security oraz A8 55 quattro, czyli pojazdy opancerzone i lekkie.

Po odbyciu pierwszych ćwiczeń, instruktorzy prowadzący ćwiczenia, wyrazili opinię o wysokim poziomie wyszkolenia, umiejętności oraz predyspozycji uczestników z Polski. Do końca szkolenia poziom realizacji ćwiczeń umiejscawiał funkcjonariuszy SOP w czołówce nieformalnego rankingu obejmującego wszystkie szkolone grupy. Potwierdzeniem tego jest uzyskanie najlepszego wyniku w konkurencji „próba czasowa”, podsumowującej i obejmującej elementy techniki jazdy całego szkolenia.  Rekordowy wynik został uzyskany przez kpr. SOP Daniela Siemczuka, za co został wyróżniony w obecności wszystkich instruktorów i szkolonych.

 

do góry